Bende pokřtil nová CD/DVD v kostele ve Švýcarsku! 

Datum:

Pátek 5. 12. 2014

Bende pokřtil nová CD/DVD v kostele ve Švýcarsku!

Přesně měsíc před Štědrým dnem, v pondělí 24. listopadu, odstartoval Petr Bende sérii tradičních vánočních koncertů překvapivě ve švýcarském Zürichu. Do Augustiniánského kostela byl s celým týmem pozván Rebeccou Neff z agentury Czech it Out a záštitu nad tímto jedinečným vystoupením převzalo Velvyslanectví České republiky v Bernu. Bende tak navázal na loňský úspěch, kdy se jeho hudba vznešeně nesla nádhernou katedrálou Saint-Louis, jen pár metrů od hrobky slavného Napoleona v Paříži.

 

“Jsme poctěni, že jsme mohli vyjet s vlastní hudbou a českými koledami do zahraničí. Curych byl nádherný a měli jsem čas se po dlouhém cestování autobusem projít městem, navodit a seznámit se tak s atmosférou tohoto jedinečného města. Při koncertu vzniklo nádherné propojení s československým publikem. Vzpomínalo se a v mnohých řadách i plakalo. Závěrečný potlesk vstoje nám byl opravdu jedinečným dárkem v zahraničí. Děkujeme také produkci koncertu, kdy jsme se mohli cítit skoro jako světová skupina, díky zázemí a servisu ze strany agentury Czech it Out. V dalším roce jistě na naše zahraniční cesty navážeme.”, těší se Bende.

 

Pro křest svých nových live CD/DVD si zpěvák vybral právě Augustiniánský kostel, nacházející se v samém centru švýcarského Zürichu. Stěny kostela se tak zcela netradičně rozezněly rockem, spojeným s cimbálovou muzikou a obohaceným zpěvem operním pěvkyně Aleny Vacíkové. Celému koncertu přihlížel zástupce velvyslance České republiky, pan Pavel Bednář. České, slovenské, ale i švýcarské publikum přijalo hudebníky velmi vřele, a tak si kapela v závěru koncertu vysloužila bouřlivé ovace a potlesk vstoje.

 

Ani fanoušci v Čechách nepřijdou zkrátka. Už v pátek, 28.11., vyrazil Petr Bende na českou část svého tradičního vánočního turné, se kterým letos navštíví dokonce sedmnáct míst po celé České republice! Kvalitu programu dokládá i fakt, že mnohá města jsou již dlouho dopředu beznadějně vyprodána.

 

Nově pokřtěná CD/DVD budou k zakoupení právě při tomto tour nebo na www.petrbende.cz. V obou případech se jedná o živé záznamy koncertů. První titul mapuje energické vystoupení Petra Bende & bandu a Cimbálové muziky Grajcar na největším festivalu na Vysočině - Vysočina Festu. Druhý titul pak fanoušky zavede do velkého dómu Kateřinské jeskyně na speciální akustický koncert Petra Bende & bandu s hostem Pavlem Helanem. “Kateřinská jeskyně je jedinečný záznam z místa, kde se ještě nikdo nepokusil něco takového udělat a natočit. Oba koncerty jsou zmapováním dosavadních alb a jedenáctiletého působení mojí kapely ve stejném obsazení.” , upřesňuje zpěvák.

 

Bližší informace o jednotlivých koncertech i předprodejích omezeného počtu vstupenek sledujte na webových stránkách www.petrbende.cz a stránce Petr Bende & band na Facebooku.


Aktuality