VÁNOČNÍ TURNÉ 2014 - tisková zpráva 

Datum:

Středa 8. 10. 2014

VÁNOČNÍ TURNÉ 2014 - tisková zpráva

Hudební událost letošních Vánoce se blíží!

18 vánočních koncertů a dvě live CD/DVD? Petr Bende letos rozhodně nezahálí!

Vyprodané sály, příjemná vánoční atmosféra, excelentní hudební výkony, vtip, pokora,  standing ovations v závěru každého koncertu a davy nadšených posluchačů - to jsou již 16 let vánoční koncerty Petra Bende!

Adventní období se u Petra Bende každoročně váže na sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění, a tak se příznivci jeho písní, ale i klasických vánočních koled, mají na co těšit.

Přesně měsíc před Štědrým dnem, v pondělí 24. listopadu, odstartuje Petr Bende sérii tradičních vánočních koncertů překvapivě ve švýcarském Zürichu. Do Augustiniánského kostela byl s celým týmem pozván agenturou Czech it Out a záštitu nad tímto jedinečným vystoupením drží Velvyslanectví České republiky v Bernu. Hned prvním koncertem tak naváže na loňský úspěch, kdy se jeho hudba vznešeně nesla nádhernou katedrálou Saint-Louis, jen pár metrů od hrobky slavného Napoleona v Paříži.

Po koncertu v Zürichu bude však již zpěvák se svým bandem pospíchat zpět domů, kde se jeho fanoušci mohou těšit na večery plné vánoční atmosféry, se kterými zavítá do 17 českých a moravských měst. Ani letos nepřijede Petr Bende sám. Oblíbená Cimbálová muzika Grajcar propojí rock s lidovou hudbou, dětské pěvecké sbory dokreslí krásnou vánoční náladu a jako bonus se mohou návštěvníci koncertů těšit na speciálního hosta. Pozvání tentokrát přijal lídr kapely Burma Jones - Bohouš Josef, Roman Horký z folkové skupiny Kamelot, písničkář Slávek Janoušek nebo operní pěvkyně Alena Vacíková.

“Těším se moc na naše sólové koncerty v tradičním vánočním čase. Každý rok to je jako setkání s přáteli, každý rok posluchačům nabízíme nový program a netradiční hudební spojení napříč žánry. Zazpívám si duety s jednotlivými hosty, které jsem si pro letošní rok vybral. Zazní ale i nestandardně zpracované vánoční koledy a místní pěvecké sbory nás v každém městě ještě blíže propojí s domácím publikem”, doplňuje Bende.

Skvělou zprávou pro fanoušky, ale také významnou novinkou v programu, budou křty dvou nových CD a DVD. V obou případech se jedná o živé záznamy koncertů. První titul mapuje letní vystoupení Petra Bende & bandu a Cimbálové muziky Grajcar na největším festivalu na Vysočině - Vysočina Festu. Druhý titul pak fanoušky zavede do velkého dómu Kateřinské jeskyně na speciální akustický koncert Petra Bende & bandu s hostem Pavlem Helanem.

Petr Bende si za roky úsilí, pokory a práce vybudoval projekt, sklízející úspěchy u diváků všech věkových kategorií, pro které se stal již neodmyslitelnou součástí adventního období.

“Přijďte si i Vy užít poctivý, poklidný i energický, ale také pohodový koncert s více než čtyřiceti účinkujícími. Speciální scéna a jedinečný zvuk jsou jistotou již několik let”, dodává Petr Bende a těší se na shledání se svými příznivci.

Bližší informace o jednotlivých koncertech i předprodejích omezeného počtu vstupenek sledujte na webových stránkách www.petrbende.cz a stránce Petr Bende & band na Facebooku.

Těšíme se na Vás na koncertech Petra Bende v těchto městech:

DATUM

MĚSTO

MÍSTO KONÁNÍ

24.11.

ŠVÝCARSKO /Zürich/

Augustiniansky kostel

28.11.

MIROSLAV u Znojma

KD

29.11.

BRNO

Sono Centrum

30.11.

BLANSKO

Dělnický dům

2.12.

OSTRAVA

Dům kultury

3.12.

TŘINEC

KD Trisia

4.12.

FRÝDEK-MÍSTEK

Kino Petra Bezruče

6.12.

JESENÍK

Divadlo Petra Bezruče

7.12.

HRANICE NA MORAVĚ

Divadlo Stará střelnice

9.12.

PRAHA

Divadlo Kalich

10.12.

LITOMĚŘICE

Městská kulturní zařízení

13.12.

VELKÁ BÍTEŠ

KD

14.12.

ZBRASLAV u Brna

KD

16.12.

TŘEBÍČ

Fórum

17.12.

POLNÁ u Jihlavy

Zámek

19.12.

UHERSKÝ BROD

DK

20.12.

DUBŇANY

KD

21.12.

VELKÉ BÍLOVICE

KD

 


Aktuality