Aktuality z fanklubu

Petr Bende band -Žďár nad Sázavou

Petr Bende se svojí bandou vystoupil v rámci dne otevřených dveří firmy Hettich.Koncert začal krátce po půl druhé odpoledne,kdy slabě kapalo.Ale pak nastal lijavec to byl mazec.Sám Petr trefně poznamenal,že koho napadli stany pro obecensvo,ten si zaslouží pochvalu. Trošku bylo namále jestli se koncert dohraje,ale naštěstí jo.Aparatura se jakž takž přikryla aby se mohlo pokračovat.Zazněly staré pecky jako: Nevinnost nebo Zaklínám své moře.Došlo i na novinkový nářez Tajný song,který se jistě objeví na novinkovém albu Petra.Jak já se těším na 4.listopad.Den,kdy má album spatřit světlo světa. Jinak atmosféra koncertu byla hodně ovlivněna počasím.Ale chlapci byli zase super!! Těším se zítra do Náměště nad Oslavou.

Petr Bende band a Grajcar -Brtnice

V této sestavě přijel celý ansábl zahrát na Dřevorubecké závody do Brtnice.Petr si v Brtnici zahrál vůbec poprvé ač na okresech Třebíč - Jihlava odehrál nespočet vystoupení,ale v jiných kapelách.Např:s kapelou Extáze. Dočkali jsme se pár hudebních delikates první byla určitě Bohemian Rapsody nebo Čardáš,kdy Petr usedne za cimbál. V přídavku jsme se dočkali písně Uchem jehly,která se objevila již v akustické verzi na CD/DVD Kateřinská jeskyně a měla by se objevit i na nové desce.Během koncertu zazněly např. ještě:Za horama dědina nebo Jing a Jang.Super koncert.

Petr Bende a band- Dalešice

Jeden z mála samostatných koncertů bandu.Poprvé band hrál na nádvoří pivovaru Dalešice v roce 2003.Kdo by náhodou nevěděl tak v pivovaru Dalešice se natáčel legendární film Postřižiny.Jen by mě zajímalo jestli kytarista Dan splnil to co Petr říkal při představovačce: Totiž ,že Dan vyleze na ten legendární komín a bude čekat jestli tam nespatří ducha Vašáryové...To byl jeden kapelní foreček a pojďme ke koncertu. Můj první letošní koncert Bandu a musím poznamenat,že opravdu vymazlený.Hráli se pecky,které se v playlistu dlouho neobjevily jako: Nevinnost,Můza,Čaroděj.Nechyběla bubenická show.Paráda.Úplně nová skladba Tajný song.LIVE docela nářez těším se na tuto skladbu na desce,která má být letos!Super set. Jinak Petr Dalešickýn poodhalil podobu vánočního TOUR.Bude akustické s kvartetem.Víc neprozradi

Petr Bende - Věžnice

Petr Bende vzal do Věžnice u Havlíčkova Brodu akustickou sestavu ve složení:Petr Bende,Michal Grombiřík-Cimbál,Dalibor Dunovský-Basa. Zazněly největší hity:Tráva,Láska.S využitím cimbálu třeba Yesterday,Za Horama dědina.Slušná návštěvnost obecních slavností.Díky specíálně za skladbu Přicházej světlo dnů.Ta se v playlistu moc často neobjevuje.Moc se nám koncert s kámoškou Mirkou líbil. Už teď se těším na Petra po delším čase v rockové palbě s bandem v Dalešicích.

Petr Bende. Říčany

V Říčanech to byl úžasný akustický koncert pro cca 100 lidí.Ale atmosféra byla jak na rockovém koncertě.Sestava pro koncert v Říčanech byla tato: Petr Bende - kytara,Michal Grombiřík - cimbál a Dalibor Dunovský - basa.Koncert začal písní Kolotoč.Dále zazněly třeba Jing a Jang nebo Přicházej světlo dnů. Před touto písní Petr krásně zavzpomínal na svoji babičku,která ho inspirovala k napsání této skvostné skladby. Za hudební delikatesy koncertu považuji dva momenty.První,když zazněla ve spojitosti s cimbálem Michala Grombiříka skladba Yesterday od Beatles,a poté moment kdy hrál Michal Grombiřík na cimbál svoji skladbu a Petr ho doprovázel na Cajon.To byl nářez a Říčany byli nadšené. Zazněly nové písně Utonout,Živí to nepřežijem.A když se zadaří nová deska bude letos.Dodal Petr při těchto písních.Nechyběly historky o vietnamském prodejci v Ostravě a Petrovo vzpomenutí na spoluzakládajícího trumpetistu Karla Nováčka před písní Karlův traktor. Překvapilo mě kolik lidí bylo na Petrovi a spol. úplně poprvé v Říčanech.Zase to byl krásný večer pokory,úcty a talentu v podobě Petra Bende!Díky!

Petr Bende a hosté- -Kuroslepy

V sobotu proběhl další úžasný hudební večer v hudební restauraci Kalimeta v Kuroslepech. Krátce po sedmé večerní Petr zahájil vystoupení,aby zahrál pár svých autorských písní mezi nimiž byli úplné téměř novinky jako:Utonutí,Holka za zenitem.Tuto skladbu jsme měli možnost slyšet již na vánočním turné ve velké aranži pro Big band.A poslední novější skladbou byla úžasná Živí nás nedostanou. Samozřejmě došlo i na ověřené hity jako:Láska nebo Zaklínám své moře.Pak už přišli na řadu prví hosté večera talentovaný Víťa Štajgl,kterého známe z loňského vánočního turné.Petr Víťu pozval,aby představil svou kapelu Vodníci.Musím,říct,že jsou opravdu šikovní.V kapele s Víťou hraje i jeho táta známý z kapely Madalen.Petr si nechal Víťu po krátkém setu s jeho kapelou Vodníci ještě na podiu, aby si s Petrem zazpíval společně vlastní skladbu.Pak si s Petrem zaspíval ještě skladbu Prosinec. Pak přišli na řadu Old Boys Poutníci.Tam se hodně hrálo i povídalo.Vzpomínalo se i na hudební přehlídky Porta a kdo všechno jimi prošel.Zajímavé povídání.Byla vzpomenuta i doba kdy do kapely nastoupil Robert Křesťan.Také došlo i na fláky jako:Pojďme se napít nebo Panenka. Překvapením večera byl trumpetista Karel Nováček.Dali si společně skladbu Blues pátého nástupiště.V písni Nad horů svítá se spojili všichni hosté večera.Víťa tam zahrál úžasně solo na kytaru díky,kterému se vlastně vloni seznámil s Petrem. Krásný večer to byl.Těším se na další.


Petr Bende- akustický koncert Znojmo

Petr Bende se letos rozhodl pro netradiční Novoroční akustický koncert v Městském divadle ve Znojmě. Sestava:Petr Bende -kytara,Grajcar,Pavel Bříza bicí.Zazněly jak písně nové - Utonout,tak staré v netradiční verzi což platilo třeba v případě skladby Vstávej, která zazněla ve svižném Country stylu.Dále to byly písně,které na klasickém bigbítovém koncertu Petra neuslyšíte ať už to bylo v případě skladby Přicházej světlo dnů nebo čistě folkové písně Kolotoč. Přítomnost Grajcaru byla využita při hudebních delikatesách Rokenrol nebo mistrovsky zpracované Bohemian Rapshody.Byl to zkrátka vymazlený playlist.Znojemské publikum přijalo Petra opravu vřele.Dokonce už chlapci museli improvizovat po druhém přídavku,kdy naprosto spontánně spustili 7.ledna koledu Štědrej večer nastal...Hi hi překrásný večer.Překrásný večer,kde nechyběl i vtip. Zazněla už i legendární historka o Vietnamském prodejci zeleniny v Ostravě tentokrát však měla pokračování ...Hi hi.Třeba to Petr na jiném koncertě taky někdy poví.Byl jsem i příjemně překvapený kolik lidí si přišlo po koncertě pro podpis nebo se s Petrem vyfotit.Za to palec hore Znojmo a vytvořili jste úžasnou atmosféru koncertu!

Vánoční koncerty 2015- Polná a Třebíč

I letos v rámci vánočního turné jsem navštívil dva koncerty a to v Polné a Třebíči. Letošní program je opravdu ve velkém.Petr si přizval ke spolupráci Cimbál Big band,který byl složený ze solového cimbálu Michala Grombiříka a velké dechové sekce.Mnohé písně tak získaly zcela nový nádech. Zazněly i zcela nové písně jako:Utonutí,Živí nás nedostanou nebo aktuální vánoční singl Prosinec,který má být předzvěstí nové desky,a měla by vyjít v příštím roce.Na tuto skladbu si Petr pozval prvního hosta koncertu Víťu Štajgla což je čtrnáctiletý kluk skládající si vlastní písně na kytaru.Je to takový Petrův objev.Jedna autorská Víťova skladba v duetu s Petrem taky zazněla. Další host byl Richard Tesařík s nimž se Petr poznal v roce 2007,kdy se sešli v muzikálu Hamlet.Pan Richard Tesařík zazpíval skladbu právě z muzikálu Hamlet s názvem Celej život kopu si hrob.Pak dvakrát připomněl svou domovskou kapelu jednou zcela sám kdy zazněla skladba Rybitví a druhou skladbou byla Karviná v duetu s Petrem. Třetím a posledním hostem byl Petrův táta Ján Bende.V tu chvíli si spolu zazpívali skladbu,kterou Petr opatřil hudebně a Tomáš Roreček textově.Jmenuje se Dál jedu si svou.Pánové jí složili pro Karla Gotta a prostřednictvím této skladby posílá Petr Mistrovi energii na uzdravení v jeho nelehké životní situaci.Ze starších písní zazněla za doprovodu klavíru Nemusíš se bát. Krásné zakončení celého roku s Vámi Petře a bando díky za vše a v příštím roce jedeme dál!! Krásné vánoce.

Petr Bende a Kamelot - Náměšť nad Oslavou

V zámecké jízdárně v Náměšti nad Oslavou se minulý pátek konal krásný dvojkoncert kapel Petr Bende band a Kamelot.Koncert to byl navíc charitativní.Výtěžek z něj šel pro kavárnu Pohodička v Náměšti,kde jsou zaměstnávaní lidé s mentálním postižením. Každá z kapel měla hodinu na to,aby představila svoji tvorbu.Jako první vystoupil Petr Bende,aby zahrál průřez svoji tvorbou a zazněla i jedna novinka z připravované desky.Jmenuje se Živí nás nedostanou.Moc pěkná písníčka.Hudebně má pro mě nádech takové zámecké až barokní hudby. Jinak se křtilo nové CD skupiny Kamelot Babí léto.Pokřtil je kapele Petr jak jinak než kávou z kavárny Pohodička.Zazněl i společný duet Petra a Romana Horkého Kavčice.Pak si Petr střihnul s Kamelotem jejich úžasnou skladbu Vyznavači ohňů a oni ho zase na oplátku doprovodili při skladbě Nad horú svítá. Páteční večer byl zkrátka taková hudební delikatesa,kdy se na podiu sešla parta kamarádů,která navíc na sebe slyší i hudebně.A pro obě kapely je Náměšť v podstatě domovinou takže to bylo slyšet i na odezvě publika.

Petr Bende- Děkuji Vám Újezd u Rosic

Petr Bende uspořádal u příležitosti desátého výročí,kdy se účastnil soutěže Superstar výroční koncert nazvaný Děkuji Vám.Vzal sebou Band a hosty.Koncert začal novým mystickým intrem než začal nářez Jsme tak stejní.Byl jsem hrozně rád,že zazněly i skladby,které Petr moc nehraje v Újezdě to byl např. Klíč ke štěstí.Tuto skladbu hrál prý poprvé veřejně v místním KD.Další skladba,která zazněla a moc jí Petr nehrává se jmenuje Let vážkám závidím.Mimochodem kritici jí prý označili kdysi jako nejtvrdší skladbu kapely.Z playbacku šel dokonce slyšet hlas Gábi Aldhábi takže celá skladba byla prezentováná tak jak byla kdysi natočena. Petr tu zavzpomínal na své sousedy jak mu museli trpět jeho zkoušení na bicí.Prý se jim od toho třásli až skleničky na poličce jelikož Bendeovi bydlí v řadovém domku. Nebo tu zahlédl své spolužačky ze školky-sestry a zavzpomínal,jak se s nimi s oběma naráz pusinkoval za kočárkem...Hi hi.No legrace. Asi tak od čtvrtiny vystoupení byl hostem koncertu spoluzakládající člen bandu - Karel Nováček na trubku. Dále hostem koncertu byl hodně velký kamarád Bohouš Josef,kdy si spolu střihli duet Samba v kapkách deště.Bohouš zazpíval ještě skladbu Padám nebo skladbu z muzikálu. Posledním hostem koncertu byl táta Ján Bende.Dali si spolu starej dobrej rokenrol.Ze starších skladeb zazněla ještě třeba skladba Čaroděj. Krásný koncert to byl.Jsem rád ,že jsem byl u toho.Bylo vidět,že Újezdští mají svého rodáka rádi.

Petr Bende band -Hudbou pro UNICEF

Aneb Petr Bende maskotem festivalu Hudbou pro UNICEF.Kromě jednoho ročníku vystupoval totiž na tomto festivalu každý rok.Tentokrát vzal sebou Petr band a cimbalistu Michala Grombiříka.Při té příležitosti naznačil,že letos v rámci vánočního TOUR nás čekají velké změny tak uvidíme.A i když se na festivalu sedí,jelikož se akce koná v letním kině kině z kapely šla přesto dobrá rocková energie. Zajimavostí je,že šla do dražby panenka pro UNICEF s podobiznou Petra Bende a byla vydražena za 2500 KČ.Super záležitost. Už se těším do Újezda na velký koncert,který bude koncipován jako desáté výročí od Petrovi účasti v Superstar.

Petr Bende a CM Grajcar- Předklášteří.

Takové malé turné s muzikou Petra Bende pokračovalo pro mě v Předklášteří u Tišnova,kam Petr vzal kromě svého bandu i CM Grajcar. V Předklášteří koncert vypukl až po desáté večer již za pořádně chladného počasí.Ale Petrův koncert zahřál.Pořádně chladné počasí jsem si uvědomil zase až po koncertě.Přes nevelkou návštěvnost,kdy se ještě sedělo, si myslím,že atmosféra byla celkem slušná. Společně s CM Grajcar jsme slyšeli krásnou skladbu Za horama dědina.Došlo i na úžasnou skladbu Rokenrol. Poté si Petr zavzpomínal na loňské vánoční turné a zahrál si Čardáš na cimbál. Zazněly ještě skladby jako:Mraky,Můza. A došlo i na úplnou novinku,která zazněla jen tak za doprovodu kytary.Taková posmutnělá, ale pěkná.Jmenuje se Podnájem. Těším se přesně za týden na charitativním festivalu v Tišnově, který se jmenuje Hudbou pro UNICEF.

Folkový recitál Petra Bende a Slávka Janouška

Super záležitost v krásném prostoru hotelu Kalimeta,kde majitel dostal výborný nápad pořádat hudební večery v hudební restauraci hotelu Kalimeta v Kuroslepech.A kde se rozhodl pořádat i pravidelné hudební recitály Petr Bende se svými hudebními přáteli. Tentokrát si pozval písničkáře Slávka Janouška.Ale celý večer začal tím,že nám Petr představil své hudební zpracování básně Vítězslava Nezvala Sbohem a šáteček.Moc pěkné. Pak už se připojil Slávek Janoušek, od něhož zazněly třeba písně:Škoda 1000 MB nebo Blíží se kometa.Od Petra zazněly písně:Tráva nebo Stěhuju se.Právě skladba Stěhuju se je prý píseň,na které se podílel i Slávek Janoušek.Dále zazněla třeba ještě Láska a jedna Petrova hudební novinka,kterou hrál podruhé LIVE, jmenuje se Živí nás nedostanou.Moc pěkná. Pobavili mě i historky co Petr vyprávěl.Třeba když Petr vyprávěl jak s šestiletým synem Matyasem sledovali letošní MS v hokeji a přijel nám na výpomoc hokejista,který hraje jinak v NHL Plekanec. Jágra si prý Matyas zapamatoval okamžitě dokonce i číslo 68.Ale nebyla mu prý jasná jedna věc.A říkal Petrovi:Tati,proč pořád říkají Jágr-Plekanec?...Hi hi.Opravdu milá historka. Byl to krásný večer se super zvukem.Jsem zvědavý na další hudební večer na Kalimetě i na hosta, jakého Petr vybere.Už tuto sobotu se těším na Band a na Grajcar v Předklášteří u Tišnova!

Petr Bende Band a Bohouš Josef Jihlava

Jihlava byla fámozní.Taktéž výborná atmosféra jako Ivančice.A jak lidi zpívali sborově Nad horú svítá.To jsem snad nezažil ještě nikdy.Mazec!Oproti Ivančicím to bylo jiné v tom,že Petr vzal sebou na tři písně hosta v podobě Bohouše Josefa.Kdy si Bohouš střihl jednu skladbu z muzikálu.Pak dal Bohouš skladbu z repertoáru své domovské kapely Burma Jones.A posléze si střihl s Petrem jako duet Sambu v kapkách deště. U Jihlavského publika měl Bohouš Josef velký úspěch.Dokonce při závěrečné představovačce nějaké slečny křičely:Kde je Bohoušek?!...Hi hi. Co napsat závěrem:Myslím si,že Jihlavské publikum bylo úžasné stejně jak říkal Petr,super zvuk.Petr poděkoval za pozvání a za to,že se tak vlastně vrátil na místo kde loni natáčel s kapelou DVD z festivalu Vysočina Fest. Teším se už zítra na Petra v písníčkářském recitálu společně se Slávkem Janouškem v Kuroslepech!

Petr Bende- Ivančice

V Ivančicicích to byla jak pro nás, tak pro band první letošní venkovní akce.Před koncertem nás z nebes pozdravil větší déšť.Ale na koncert bandu už naštěstí nepršelo.Ivančické publikum bylo nedočkavé a na band natěšené. Koncert začal klasicky nářezem Jsme tak stejní,pokračovalo se Santa Monicou,Středem světa. Atmosféra perfektní.Lidi pařili,skákali.Zvuk docela fajn.Akorát Danova kytara mi přišla zvukově trošku utlumená.A asi to fakt nebylo úplně ono,protože jsem si všímal Danovi gestikulace směrem ke zvukařovi. Fanoušci chtěli od začátku koncertu Nad horú svítá.Tak Petr své příznivce uklidňoval slovy:Nebojte bude.Při skladbě Tráva na pár sekund vypadli světla.To ve mně hrklo ,že bude po bigbítu hi hi. Na konci koncertu Petr děkoval tam nahoru za počasí. U čeho se vždycky pobavím na Petrových koncertech jsou představovačky na konci.A speciálně se vždy pobavím u Dana, protože toho si Petr vždycky nejvíc vychutná.Třeba do Ivančic přijel Dan Hlaďo na kole...Hi hi.Protože prý je z nedalekých Moravských Bránic.Ty fórky mě prostě baví. Ohlas na konci koncertu byl velký - kdyby to tak bylo na každém koncertu Petra a bandu a intenzita by se stupňovala koncert od koncertu.Nezlobil bych se.Jsem zvědavý, co předvede tento pátek Jihlava.Škoda,že není ve festivalovém playlistu poměrně nová skladba Uchem Jehly.Nebo ještě novější skladba,kterou Petr poprvé hrál na vánočním turné - podle mě to bude krásný nový Petrův LOVEsong a ty mám moc rád.Tak doufám ,že s  v playlistu brzo znovu objeví.V refrénu se zpívá něco jako:Že nás čeká nová cesta..Víc si nepamatuji jenom ,že se mi ta písníčka textově i hudebně moc líbila.Tak snad nezůstane v šuplíku, jak se říká.

Petr Bende a Bohouš Josef . Valentýnský recitá

V Železném u Tišnova se konal první letošní koncert Petra.Petr do Železného zavítal,aby představil svůj zbrusu nový projekt společně se zpěvákem Bohoušem Josefem.Koncert se konal 15.února,proto byl koncert nazvaný jako Valentýnský recitál a slyšeli jsme pochopitelně tím pádem samé skladby o lásce. Zazněly skladby jako:Jing a Jang,Láska,Tráva.Trošku jsem byl smutnej,že nezazněla skladba Kdybych byl,protože tahle skladba je lásky plná od začátku do konce,ale i tak to bylo super. Samozřejmě zazněly i skladby z repertoáru Bohouše Josefa jako:Bílý ptáci.Jako duet zazněla Samba v kapkách deště.Z muzikálové tvorby zazněla třeba od Bohouše Josefa Láska jenom láska.Krásný koncert.Nejblíž bude pokračovat nový projekt Petra a Bohouše Josefa v Kuroslepech u Náměště nad Oslavou. Zavítejte stojí to za to.V Železném byl na konci standing ovation!Pecka.

Vánoční koncert- Polná

Hned druhý den po Třebíči jsem vyrazil na vánoční koncert do Polné. V Polné byla podle mě o něco lepší atmosféra, než v Třebíči. Během koncertu zazněla i krásná mystická skladba Čarodějka. Dále pak skladba Otevři oči nebo moje milovaná Kdybych byl,při které se Petr vypravil na výlet do publika. Závěr koncertu obstarala speciálně odzpívaná koleda jenom na vlastnoručně vyrobené nástroje. Bez pomoci jakékoliv elektriky. Jak řekla moje kamarádka, která byla na vánočáku poprvé viděli jsme koncert nesmírně talentovaného a přitom tak skromného hudebníka. Byla nadšená. A pro mě to byly krásné hudební vánoce ve společnosti bandu jako každý rok. Díky!

Vánoční koncerty 2014

Jako již tradičně v posledních letech jsem dal dva vánoční koncerty Petra u nás na Vysočině. Psal se 16. prosinec a já vyrazil pln očekávání jak Petra a spol přivítá vyprodaná Třebíč. Koncert zahájila skladba Nad horů svítá. Tentokrát zpívaná jako duet. Druhý hlas Petrovi famózně odzpívala třináctiletá Deniska Grmolecová, kterou si Petr objevil někde na Jižní Moravě. Za pomocí sboru Resonance zazněla velkolepě skladba Třicetiletý příběh. Došlo i na novinkové skladby Uchem jehly, opatřenou textem skladatele Tomáše Rorečka. Nechyběly samozřejmě např. Jak si krásné neviňátko nebo Nesem vám noviny. Během večera se křtily Petrovi nové hudební přírůstky na CD a DVD. V prvním případě na nosiči najdete záznam z letního festivalu Vysočina fest,kde Petr odehrál nadupaný rockový set. A druhé CD a DVD Vás zavede do netradičního koncertního prostoru Kateřinské Jeskyně.Zde Petr odehrál krásný akustický set. Nosiče na koncertu v Třebíči pokřtili hosté koncertu zpěvák Roman Horký, s nímž si Petr zazpíval jejich nově natočený společný duet s názvem Kavčice. Skladba popisuje silný příběh,který se skutečně stal. Druhým kmotrem nosičů a zároveň dalším hostem koncertu byl Bohouš Josef. S ním si Petr střihl legendární skladbu Samba v kapkách deště. Během večera se ještě jednou vrátila již zmíněná Deniska, nádherně zazpívala skladbu Tráva. Během večera nám Petr představil další dvě novinky. První si troufám označit za budoucí hit jmenuje se Naše cesta. To bude pecka.Taky byla úžasná skladba Hotel California ovšem opatřena českým textem Tomáše Rorečka.Taky nám Petr předvedl ,že neustále rozšiřuje nástroje,na které umí hrát. Na letošních vánočních koncertech nám předvedl ,že by byl i výborný cimbalista. To když se připojil k cimbálové muzice Grajcar. Tak to byla Třebíč.

Petr Bende,Pavel Helan,Štěpán Švestka Kolotoč

V Náměšti nad Oslavou jsem si dal ani ne po týdnu znovu projekt Kolotoč.Tentokrát to mělo charitativní nádech.Petr a spol svým vystoupením podpořili kavárnu Pohodička u příležitosti její roční existence.Kavárna je vyjímečná v tom ,že zaměstnává mentálně postižené lidi. Ale teď už k samotnému koncertu.Nejprve přišel Petr na podium jen s kytarou aby zahrál dvě skladby Jing a Jang a Pramínek vlasů.Pak se již připojil Pavel a zahráli skladbu Kolotoč,Trávu-po této skladbě se ozvalo z publika:Nejlepší písnička!Pavel to vtipně okomentoval:Hrajeme jí dva roky a nikdo si toho nevšim...Hi hi.Dobré bylo jak Petr říkal,že se ho kluci v šatně ptali jaké je to v tom manželství.Tak jsme o tom debatatovali a přidal jsem vtip o manželství:Potkaji se dva kamarádi a ten jeden tomu druhému říká:Čau,tak jsem slyšel ,že ses oženil.Tak to musíš být štastnej.A kámoš:No to musím....Hi hi. Taky bylo dost vtipné když kluci nechali schválně Štěpána Švestku samotného na podiu aby nám zahrál jednu skladbu.Prý je prosil aby mu to nikdy neudělali,protože umělci vážné hudby nejsou zvyklí na kontakt s publikem.Petr ještě z boku podia říká:Počkám kdyby Štěpán náhodou utekl...Hi hi.Neutekl a zvládl to..Hi. Během koncertu zazněly skladby jako:Zaklínám své moře,IBůh,Nad horú svítá.Perfektní atmosféra,dvakrát potlesk ve stoje.A když jsme nedali pokoj jak Petr s oblibou říká tak přišel ještě duet s Pavlem v podobě skladby od U2.Super večer.
Petr Bende,Pavel Helan,Štěpán Švestka-Kolotoč

Po delší době jsem měl možnost vidět společně mé dva oblíbence na jednom podiu Petra Bende a Pavla Helana v jejich folkovém projektu Kolotoč.Tahle krásná hudební záležitost proběhla ve Ždáře nad Sázavou na nádvoří zámku.Koncert začal krásnou skladbou Kolotoč,pokračoval akustičtější verzí Anděl perutí mách.Pak přišla na řadu Pavlova tvorba na chvilku v podobě písně Zahrádka.Dále zazněly skladby jako Samba s Karlíkem,Pavlova skladba Holoubek kde Pavlovi krásně pomáhá Petr svou skvělou barvou hlasu.Dále zazněly:Láska,Tráva,Vstávej.Při skladbě Vstávej se tleskáním podařilo rozehnat déšť.Takže super.Co mě přišlo na takové akci jako je Národní pouť rodin, kde jsou věřící lidé jako odvaha,která ale rozhodně pobavila,byl následující vtip:Víte proč Bůh stvořil Evu?Aby mohla zpívat s Vaškem...Hi hi.Krásný koncert.

Aktuality