PETR BENDE NATOČÍ V BOBYCENTRU NOVÉ LIVE DVD! 

Datum:

Čtvrtek 5. 11. 2015

Adventní období se u zpěváka Petra Bende každoročně váže na sérii vánočních koncertů. Projekt, se kterým kapela objíždí sály měst po celé České republice, není žádnou novinkou. Vždyť letošní turné je v pořadí již devatenácté!

Bohatá historie koncertů tak hovoří sama za sebe. Vstupenky předem vyprodané, našlapané sály, věrné publikum a potlesky vstoje motivují zpěváka k dalším a dalším novinkám v programu. Letos se rozhodl pro inovaci zásadní.

Lidová složka programu, kterou dosud reprezentovala Cimbálová muzika Grajcar, bude zachována, ale jak zpěvák slibuje - povznesena ještě výš o zvuk klasického big bandu. Místo muzikantů z Dolních Bojanovic se tak letos představí mladý mistr sólového cimbálu Michal Grombiřík a kapelu doplní desetičlenný dechový Big Band. Vůbec poprvé tak dojde ke spojení kapely Petra Bende, big bandu a cimbálu. V Brně se návštěvníci mohou těšit také na Richarda Tesaříka z legendárního YoYo bandu, pěvecké sbory Antea a Kominíček, ale i na Petrův objev, mladého muzikanta Víťu Štaigla.

Přestože turné čítá 19 měst, brněnský koncert slibuje výjimečnost! Pro Petrovy příznivce bude v Laser Show Hall připravena speciální scéna, tři velké projekce, jedinečná světla a velká zvuková aparatura. Videozáznam, který vznikne při koncertu, bude použit pro nové live DVD.

Petře, proč jste si pro natáčení svého DVD vybral z devatenácti měst Vašeho tour právě Brno?

Bude to největší koncert v našem turné, na který chystáme speciální program, velký zvuk, speciální scénu, tři velkoplošné obrazovky a prostě jedinečnou atmosféru. Navíc jsem v Brně dlouhá léta studoval a mnoho z mých spoluhráčů v kapele jsou právě z Brna nebo nejbližšího okolí. 

Při turné bude hostovat Richard Tesařík. Může se publikum těšit na společnou skladbu?

S Richardem jsem se seznámil v Divadle Kalich na muzikálu Hamlet. Je to jedinečný zpěvák, kamarád a autor mnoha hitů s kapelou YoYo Band. Jeho hlas bude ozdobou naší velké sestavy a myslím, že bude k velkému BIG Band sedět. Zazní nejznámější skladby od YoYo Bandu a společně si zazpíváme legendární píseň Karviná. Bude to stát za to.

Nenechte si ujít největší koncert v rámci vánočního turné, přijďte si užít krásnou vánoční atmosféru a buďte i Vy součástí připravovaného DVD!  

Vstupenky k dostání v síti TICKETPRO (www.ticketpro.cz). 


Aktuality