Ohlédnutí za AVE Vánoční turné 2011

Ohlédnutí za AVE Vánoční turné 2011
Zdravím Vás všechny na našem společném místě... Tak se nám rok 2012 pěkně rozjel a já se chci trošku ohlédnout za Vánočním turné roku minulého. Myslím, že se nám každým rokem stále někam posunuje, za což jsem rád. Měst přibývá a na konci turné si vždy říkám, proč je jen ten prosinec tak krátký. Proto letos uvažujeme začít o trochu dříve, již po půlce listopadu. No, nepředbíhejme... Ve zkratce si pojďme znovu projít místa, která jsme navštívili.

Miroslav u Znojma. Tam vše začalo. Nové místo, možnost zkoušení a přípravy na turné a první vyprodaný koncert. Děkujeme a letos se opět vrátíme!

Další zastávkou byla Plzeň. Kvůli vzdálenosti jsme přijeli s akustickou verzí koncertu a dopadlo to velmi příjemně. Pro mne to byla taková hezká klubová atmosféra. Těšíme se opět!

Pak přišlo na řadu naše tradiční a domácké Brno v Janáčkově divadle a největší koncert v turné. Krásná atmosféra a noblesně vyprodané divadlo... Moc děkujeme za všechnu tu energii!

Kousek za Brnem leží Blansko. Naše již tradiční zastávka a místo, kde jsou ovace tak silné, že to skoro boří vyprodaný sál. Pracuji na pár videoukázkách právě z Blanska, tak se těšte na připomenutí na našich stránkách. Už zanedlouho.

Praha a Divadlo Kalich je příjemným místem mnoha mých vzpomínek na divadlo a hraje se tam opravdu skvěle. Celý záznam natáčel Český rozhlas 1 Radiožurnál a atmosféra byla skvělá. Celkovou pohodu nám trošku zkazil narušitel, který nám před koncertem vnikl do šatny a pobral několik věcí a financí. Nu, co se dá dělat.  Příště zamknout, ale teď už to nechat ležet. Koncert nám spravil mysl a děkujeme za přijetí!

Cesta z Prahy nás vedla na nové místo, kde jsme hráli minulý rok poprvé a tím je Jihlava. Dvojnásobná návštěvnost oproti minulému roku nás velice potěšila a jsem rád, že se budeme moci na toto místo vracet. Pěkné zpívání, atmosféra, pohoda...

A co ta naše Třebíč? Jako vždy na jedničku! Je to místo, kde jsem začínal a koncert tam každoročně praská ve švech. Že by snad letos mohly být i dva? Hm... Uvidíme. Děkujeme za každoroční vřelé přijetí!

Domácká Zbraslav je již tradičním místem, kde vše začalo a pro mě je to prostě doma. Děkujeme za dva vyprodané koncerty a domáckou pohodu!

Ostrava se teď stala mým novým domovem a jsem rád, že se nám začala vytvářet další tradice v novém místě. Jedinečný sál klubu Garage je svojí atmosférou jiný a skvělý.

Obrovský a vyprodaný KD v Hodoníně je místem, kam se také velmi rádi vracíme. Grajcar je tady jako doma a vstřícnost obecenstva a zpívání je tady takřka automatické.

Zakončovali jsme se slzou v oku v Uherském Brodě. Další nová zastávka, kde se postupně vytváří tradiční místo.  Je skvělé, vracet se na nová místa, kde se na koncert lidé těší celý rok.

Turné 2011 skončilo. Ať žije turné 2012! Trošku předbíhám, ale ono tady bude rychleji, než se teď může zdát.

Díky kameře Karla Krejčího z rapotické hospůdky U Rambousků se podařilo sestříhat malé ohlédnutí za tím naším Vánočním turné 2011. Tak se na chvíli posaďte a zasněte nad okamžiky zase z té naší strany, kterou Vám odkrýváme...
Děkujeme Vám všem, ať už z řad naší agentury D.A.N production, s.r.o., nebo z řad Vás - našich posluchačů, za krásné turné, vyprodané sály, potlesky ve stoje, rozzářené oči a občasné slzy...

Jsme rádi, že s námi kráčíte naši hudební cestu.
Váš Petr Bende & Band

P.S. Vánoční turné roku 2011 bych chtěl věnovat památce našeho kamaráda, člena kapely a řidiče Luboše Bräutigama, který těsně před ním odešel do svého nebe...

Aktuality