Pár řádků nejen o koncertech s Věrou Špinarovou 2010

Pár řádků nejen o koncertech s Věrou Špinarovou 2010
Ani jsem se nenadál a koncerty s Věrou Špinarovou jsou u konce. Byly to jedinečné dny a opravdu mi bylo velkou ctí. V minulém psaní jsem skončil u Kladna, takže navážu naším koncertem v Litovli.

Litovel, 9.4.  - sólo koncert P.B.Band

Je pravdou, že jsem nikdy nebyl na litovelském náměstí. Hned po jeho vjezdu naň jsem byl osloven paní o podepsání a se slovy, že se na mě těšila jsem se rozzářil a byl rád za tak krásné přivítání. Jen se otočím, hledám kulturní dům, a v tom se na mě řítí známá tvář. Kamarád, kterého jsem dlouho neviděl a jehož rodiče jsou z Litovle. No řekněte, není to zásadní přivítání před koncertem? :) V sále už se vše chystalo, a tak jsme se připravovali na zvukovku. Koncert byl jedinečný a to i pro nás. Hráli jsme hodně nových písní, nový program, takže samé novoty. Vše dopadlo na jedničku a to hlavně díky Vám a skvělé atmosféře. Děkujeme za pozvání do Litovle a doufám, že se brzo vrátíme.

Praha, 12.4. Divadlo Karlín - tour s V. Špinarovou

Ještě nikdy jsem v tomto nádherném prostoru nehrál koncert. Většinou to byly televizní přenosy, které se zde často točí, a tak jsem se moc těšil a zároveň měl zvláštní pocit zodpovědnosti, jelikož se z tohoto koncertu točil záznam, který se objeví v připravovaném dokumentu o turné na ČT. Pódium obrovské, atmosféra neskutečná a já děkuji za neutuchající potlesk ...

Kutná Hora, 13.4.

Vzpomínám si na náš koncert na náměstí v Kutné Hoře a byl to masakr. I takováto byla atmosféra v divadle. Jelikož jsme přijeli do divadla dříve, měli jsme dost času před koncertem. Rozhodli jsme, ještě s kytaristou Gábinem a klávesistou Adamem z kapely V.Špinarové, že vyrazíme do Kostnice. Jednou jsem tam už byl, ale je to už nějakou dobu a taky jsem přivítal trochu poznání památek, protože jinak člověk zná z navštívených měst jen zadní vchod do sálu a pódium. Proto se snažím v každém městě poznat nějakou památku, nebo se aspoň mrknout na náměstí. Kostnice se vyvedla a dokonce jsme si tam mohli zahrát na staré harmonium z roku 1780. Prostě super. Koncert byl skvělý a budu se do Kutné Hory někdy opět těšit ...

Litoměřice, 19.4.

Opět sál, ve kterém jsem ještě nikdy nehrál. Byl jsem tam nesčetněkrát, protože se tam jeden čas točilo hodně televizních přenosů. Je opravdu obdivuhodný. Tento koncert byl přeložený a i přesto lidé opět přišli a dokázali, že jsou opravdu věrnými fanoušky Věry Špinarové. I já děkuji za přijetí a nádhernou atmosféru ...

Trenčín, 21.4.; Bratislava, 22.4

Na slovenskou část turné jsem se opravdu moc těšil. Jednak jsem tam dlouho nehrál a jednak je má polovička rodiny právě ze Slovenska, takže poloviční domovina. Trenčín byl poutavý a roztančený. Lidé stáli a zpívali a i na mé písně reagovali velmi přívětivě.
A Bratislava? Nejdřív jsem se potkal ze svým strejdou, který v Bratislavě bydlí, popovídali jsme a já je pozval na koncert. Opravdu obrovský sál, skvělá akustika a energie z publika doslova tryskala. A novinka :)  ... na konci koncertu hraji na bicí. Prostě super. Děkuji za přízeň slovenským fanouškům ...

Žilina, 29.4.

Mám vždycky zvláštní pocit, když něco, co mě baví a nějak zvláštně a jedinečně funguje, končí. Sedmnáct koncertů, sedmnáct měst, stovky kilometrů, sedmnáct zvukových zkoušek, sedmnáckrát zazpívané Blues s Věrkou a pokaždé jinak, sedmnáct mrazení v zádech z potlesků a z Věrčina jedinečného hlasu, sedmnáct ovací vstoje. Prostě sedmnáct jedinečných koncertů, za které jsem velmi šťastný, že jsem na nich mohl být. Děkuji všem! Věrce Špinarové, Adamovi Pavlíkovi, kapele, managementu Keen On Production, technice Martina Valového, fanouškům a všem návštěvníkům koncertů!  Snad se shledáme na našem divadelním Vánočním tour a nebo někde dříve. :)

Moravská Nová Ves, 1.5. - koncert P.B.Band

Jih Moravy je prostě jih Moravy. Neskutečně přívětivé publikum, zpívající a skvěle se bavící. Další ze sólo koncertů, na který jsem se tak těšil a že jich teď bude. Děkujeme moc za pozvání. Už mi chyběly energií nabité koncerty s mojí kapelou. A tento se opravdu vydařil!

Právě jsem ve studiu V – Zlín, kde pro Vás mícháme záznam DVD a live desky, která je na podzim u Vás. Mějte krásné slunečné dny a budeme se na Vás těšit na našich dalších koncertech!

Váš Petr Bende

Aktuality