Povídání o letních koncertech 2009

Povídání o letních koncertech 2009
Zdravím všechny na našem společném místě.

Děkujeme za vaše reakce na koncertech, opravdu jedinečné..

Jakpak užíváte léta? Snad pohodově.

Máme za sebou půlku prázdnin a několik jedinečných koncertů.

Začnu červencem, který se rozjel v akustickém duchu ...

1.7. v mém novém folkovém projektu Kolotoč s písničkářem Pavlem Helanem. Vrátil jsem se na nádvoří blanenského zámku, kde jsme v roce 97, s tehdy ještě tříčlennou sestavou Bandu, měli první oficiální koncert. Takže vzpomínky běžely a večer se neopakovatelně povedl. Mám rád čistotu akustických nástrojů a tak budeme s Pavlem pokračovat dalšími koncerty. Předběžná data jsou 30.9. Divadelní kavárna v Českém Krumlově a 2.10. Klub Parník v Ostravě. Tak se na vás v zcela jiném uvolněném hudebním hávu těšíme.

4.7. Hroznětín u Karlových Varů - příjemné městské slavnosti, skvělí domácí pořadatelé. Děkujeme. Příjemné hraní a atmosféra v dálkách předálkách...

17.7. Březejc - moje už každoroční zastávka na tábor za mentálně postiženými dětmi, kteří jsou moji kamarádi a některé už znám pěknou řádku let.. Je tam vždycky jedinečná atmosféra. Pozpíváme si, potančíme a počasí je k nám vždycky příznivé. Tak se  moc  těším opět za rok.

17.7.  Vranov nad Dyjí - tak pln dojmů od dětí jsem vyrazil na místo, které mám opravdu rád a čiší z něj respekt. Už před více lety, když jsem četl program Vranovského kulturního léta, jsem si přál tam jednou zahrát. A stalo se. Krásné nádvoří a nádherný den dotvářeli atmosféru a kreslili své nálady do nás všech. Zvolili jsme půl koncertu akusticky i s novými písněmi a druhou část více do rockových krajin. Nakonec i panu kastelánovi se vše zalíbilo a ovace v stoje na závěr našich věrných fanoušků mluví za vše. Tak za rok s novým akustickým programem se těšíme a děkujeme za letošní pozvání.

18.7. Hodonín - koncert s Cimbálovou muzikou Grajcar a jedno z mála našich letních vystoupení. Počasí se na rozdíl od dne minulého rozhodlo, že bude zlobit a tak nás provázel celý den déšť. Akce se konala venku za každého počasí. Lidé  na Hodonínsku jsou velkými fanoušky muziky a tak opravdu přišli a nakonec z našeho původně plánovaného hodinového vystoupení byly bez mála dvě hodiny. Řádilo se, zpívalo a bylo dobře. Děkujeme za pozvání a třeba za rok.

18.7. Výčapy / Lipník u Třebíče - tak poprvé jsme se stěhovali do kulturáku. Je to jednou za rok co se s mojí bývalou kapelou Carmen scházíme a hrajeme si pro radost naši a našich letitých fandů. Vždycky mělo kouzlo to místo ve Výčapech u Třebíče, kde jsme hrával od pradávna, ale tentokrát jsme byli v Lipníku, kde přede mnou stál k prasknutí našlapaný sál lidí dychtivých naší muziky. Prostě bylo to jako vždy energické vzpomínání na léta minulá. Prostě masakr. Ráno jsme po akci končili rozjímáním o koncertu a já už nepromluvil ani slovo, jelikož jsem hlasivky v tom zápalu odevzdal davu na koncertě. Prostě skvělý víkend.

24.7. Festival Malá skála - devět let jsme bojovali o pozvání na tento monstrfest a podařilo se. Byla skvělá nálada. Úžasně zorganizované. Lidé se přišli podívat a myslím, že se bavili a tím pádem  i kapela. Hrálo se pouze čtyřicet minut, ale zato v obrovském zápalu. Jedinečný zážitek. Děkujeme za pozvání a třeba příště.

25.7. Slavkov pod Hostýnem -  domácký festiválek a moravská pohostinnost. Cítili jsme se tam jako doma. Lidé poslouchali a více se věnovali koncertu hudebně, bez řádění, ale to bylo právě krásné i jiné zároveň. Závěr už byl pravda skvěle festivalově roztančený. Prostě více takovýchto domáckých festivalů s pohodou. Děkujeme a za rok se rádi vrátíme.

26.7. Křemže u Českých Budějovic -  Multižánrové slavnosti. Skvělí pořadatelé. Hráli jsem ve stanu zhruba pro tisícovku lidí ve věku od dvou let do osmdesáti pěti. Před námi hrála dechovka a po nás afričtí bubeníci. Opravdu všehochuť. Jedineční lidé, jedinečný koncert a hlavně tančící děti, které se k nám pomalu přidávaly.  (více ve fotogalerii) Děkujeme za pozvání a děkuji za rozhovor s paní, které bylo osmdesát pět let a přišla na náš koncert. Její slova byla krásná a nikdy na ni nezapomenu. Rěkla: „ta dechovky před vámi hrála tak strašně dlouho, že už jsem to nemohla vydržet. Moc pěkně jste hráli....“ A to já jsem si bláhově myslel, že ta paní přišla na tu dechovku, ale ona mě vysloveně řekla, že má ráda rockovou hudbu. Děkujeme za pozvání a zážitek.

1.8. Stanoviště -  náš domácký festiválek a jako hlavní pořadatel náš trumpetista Karel Nováček. Jedinečný den a velký dík Karlovi, Hance a celému týmu lidí za skvělou organizaci. Dvě pódia, mraky kapel, krásné počasí a jedinečná atmosféra. Náš koncert začal kolem desáté. Byl energický, domácký. Doma je doma. Nakonec jsem celou kapelu zul z  bot při představovačce, tak si dovedete představit, jak nás to bavilo. Ještě jednou díky a těšíme se na vás na dalších ročnících.

2.8. Nový Jičín - charitativní akce na podporu okolí zasaženého povodněmi. Ani vteřinu jsme s kapelou neváhali a tento koncert tím nejmenším, naším vystoupením, podpořili. Krásné počasí, skvělá organizace a hvězdné obsazení. Jedinečný den a doufám, že jsme aspoň trošku pomohli..

Čeká nás ještě několik letních koncertů, tak se na Vás budeme těšit. Opatrujte se, žijte a děkujeme moc  za vaši podporu.

Krásné  letní dny přeje
Petr Bende a Banda

Aktuality