Vzpomínky na Moje země Vánoční turné 2009

Vzpomínky na Moje země Vánoční turné 2009
Tak a je tu zase další rok před námi.  Jako každý rok vám napíšu pár postřehů a pocitů z našeho tradičního Vánočního turné, které bylo jedinečné a to hlavně díky Vám!

6.12. vše odstartovalo BRNO

Byl to dlouhý den. Technika přijížděla na místo už po čtvrté hodině ranní, aby všechno dokonale nachystala. S kapelou jsme se v divadle sešli v půl deváté a začalo se stavět. Jedinečné místo Janáčkova divadla na nás dýchalo svoji vážnost a vše se připravovalo na odpolední koncert, ze kterého jsme letos pořizovali zvukový a obrazový záznam na DVD. Skoro celý koncert jsme si projeli kvůli kamerám a zvuku. Čas je někdy neúprosný a důkladná příprava musí být. Zvláště před prvním koncertem.

Prostě a dobře. Děkujeme Vám za jedinečnou atmosféru vyprodaného Janáčkova divadla a několik děkovaček vstoje. Těším se, až se za nedlouho začnu probírat hodinami záznamu a myslím, že atmosféra, která díky Vám vzešla, se podaří zhmotnit na DVD.

 7.12. BLANSKO

 Toto místo je pro nás už takřka domácké a jsem rád, že nám to dokazujete také Vaší vzrůstající návštěvností a atmosférou.

Nervozita z prvního koncertu už trošku opadla a turné se rozjelo na plné obrátky.

 Sál podobný Zbraslavi mě vždy připomene, kolik roků už vlastně vánoční koncerty děláme. Díky Vám za pohodu a spřízněnost, za potlesky vstoje i vsedě!

8.12. HAVÍŘOV

 Byla to naše nová zastávka na vánočním tažení mojí českou zemí. Divadlo bylo opravdu obrovské a tak jsem rád, že se nám ho podařilo příjemně naplnit. Věděl jsem, že jen málo návštěvníků koncertu ví, na co jdou. Překvapily je koledy a najednou se vše prolomilo do společné rodiny, kterou jsme tam vytvořili. Snad jsme v Havířově zanechali příjemný dojem pohody a už teď se těšíme naviděnou...

 13.12. ČESKÉ BUDĚJOVICE

 Jsem moc rád za pozvání do tohoto kraje. Koncert se pomalu stává tradičním a i na novém místě divadelních prken to bylo super. Skoro jsme se na pódium se sborem a ostatními nevešli, ale zato atmosféra byla přenesena. Děkujeme za pozvání ...

 14.12. OSTRAVA

 Byl to pěkný přejezd z Českých Budějovic, ale bohužel se to nedalo domluvit díky termínům v divadlech jinak. Tak jsme se aspoň projeli..

 Po dlouhé době jsem rád, že díky přibývajícím návštěvníkům vánočního koncertu v Ostravě jsme se stěhovali do větších prostor. Divadlo tak mohlo pojmout celý náš program i se sborem, což bylo v Ostravě poprvé. Trocha obav z nového místa, ale nakonec vše dobře dopadlo.

 15.12. PRAHA

 Divadlo Kalich – místo, které mám rád a jak s oblibou říkám, mnohokrát jsem tak zemřel. Tím myslím samozřejmě Hamleta. Je to jiný pocit stát na tomto stejném pódiu sám za sebe, ale o to svobodnější. Sbor tentokrát nebyl a tak nás bylo o něco méně, ale zase to bylo jiné. Dlouhý přejezd a zkoušky byly trošku únavné, ale večerní živé hraní nám přidalo energie. Wabiho přepadla viróza a tak jsem měl trošku strach za něj, ale nakonec vše zvládl a smekám před ním klobouk.

 Ovace vstoje od Vás byly jedinečné a tak se těšíme zase na další koncert!

 17.12. TŘEBÍČ

 Jako každoročně snad nejrychleji vyprodaný vánoční koncert. Sál, v němž jsem začínal a mnohokrát tam hrál. Že ho jednou naplníme, tak o tom se mi ani nezdálo! Atmosféra je vždycky taková velká a sváteční. Jako i v jiných městech se zpívalo a bylo příjemně ...

 19 a 20.12. ZBRASLAV u Brna

 Domoviny ze všech nejmilejší. Není to ani možné, že před dvanácti lety jsme tam hráli první vánoční koncert. Vidím to jako dneska. Tři týdny dopředu vylepuju plakáty, pak nachystám kulturák, nastěhujeme aparaturu, rodina se postará o pořadatelskou činnost a pak ta nesmírná radost z cca padesáti diváků. Prostě k nezapomenutí. :)

 Jsem rád, že jsme vydrželi a toto místo neopomínáme. Oba dva dny jsme se od Vás dočkali jedinečných ovací vstoje a atmosféry, která by se pro svou svátečnost dala krájet. Děkujeme za ni!

 22.12. DOLNÍ BOJANOVICE

 Zakončení. Místo s tradicí a lidmi s čistou duší a vínem.

 Jako každoročně zakončujeme tour v Dolních Bojanovicích, v rodišti Grajcarů.

 Sál naplněn do posledního místa a zpěvy s publikem opravdu lahodné.

 Vždycky mě při posledním vánočním koncertu přepadá trošku smutek, že už vlastně končíme a že to bylo tak krátké. Vždycky bych to rád vrátil, než čekat zase celý rok na tyto zásadní okamžiky. Je to, ale i pohled kupředu. Právě v oné krátkosti pár koncertů o Vánocích je jejich výjimečnost a síla, která aspoň mě stále žene dál. Za další hudbou pro Vás.

 Děkuji Vám - fanouškům a přátelům, naší agentuře D.A.N. production, týmu zvuku a světel MUSIC DATA, Wabimu, Tátovi, Bandě (kapele), Grajcarům, všem pěveckým sborům, všem úžasným pořadatelům a  mé rodině ...

 ... za nádherný prosinec!

Aktuality