Aktuality z fanklubu

Petr Bende a CM Grajcar Hrotovice

Vystoupení v Hrotovicích začalo deset minut po dvacáté hodině.Díky kluci ,že jste počkali i na kámošku Pavlínku a mohla to tak vidět od začátku..h,hi. Koncert začal skladbou Jsme tak stejní,dále zazněly skladby:Ty a já,Jing a Jang.Moje oblíbená Třicetiletý příběh.Let vážkám závidím-při této skladbě Petr poznamenal,že byla kdysi označena jako nejalternativnější skladbou roku. Petr zmínil,že v Hrotovicích hrál už v roce 1999 v rámci Rockového pekla.Taky jsem tento festival navštívil.Bohužel ale až o tři roky později.Došlo i na Petrův a Grajcaří hudební majstrštyk,který slýcháme jinak v rámci vánočního turné Bohemian Rapshody.Také zazněl Rokenrol a Láska.Petrovo vystoupení mělo velikánský ohlas.Byl standing ovation.Tak kapele to nedalo a přidal po Nad horů svítá ještě skladbu Můza.Super koncert. Těšíme se ve Žďáře na folkový projekt Kolotoč s Pavlem Helanem.

Petr Bende band- CM Grajcar Vysočina Fest

Tak letos se to povedlo.Petr Bende se svým bandem a CM Grajcar na hlavním podiu jednoho z největších festivalů v republice,vedle těch nejzářívějších hvězd České hudební scény. V 17:30 odstartoval svůj set skladbou Jsme tak stejní.Pak došlo k propojení bigbítu a cimbálové muziky v podobě skladby Za horama dědina.Dále zazněly:Vidím sebe vedle tebe,Rokenrol.Skladba Mraky při nich si Petr vyžádal tleskání do rytmu nejprve levé a poté pravé části publika,úžasná záležitost.Dále zazněla strašně dlouho LIVE nehraná skladba Let vážkám závidím v takové akustičtější verzi.Snad mi v té písníčce chyběl jenom ten rap Gáby Aldháby.Super set.Myslím si,že Vysočina Fest přijal bandu a Grajcar docela slušně,jenom bych pořadatelům vytknul aby Petr příště vystoupil v pozdější čas.Půl šestá je takový divný čas.Festivalové publikum není ještě pořádně rozjeté.Ale i na tu hodinu byl Petr přijat hodně vřele.A hlavně si myslím ,že všichni interpreti by měli mít svůj festivalový set stejně dlouhý a né,že všichni ostatní budou hrát 75 minut a Petr Bende 60 minut.Petr Bende vydal prozatím 3 alba.Takže repertoáru by měl na 75 minut přehršel páni pořadatelé.Těším se na letní DVD z tohoto festivalu a na překvapení.

Petr Bende band Sjezd rodáků Mladonovice

rásná akce Sjezd rodáků,na kterou zavítal Petr Bende se svým bandem.Celou akci uváděl bývalý televizní hlasatel Alexandr Hemala.Ještě před začátkem koncertu Petr pokřtil knihu o historii Mladoňovic.
Pak už přišel na řadu samotný koncert,kdy Petr spustil lidovovou písníčku Za horama dědina.Asi aby si podmanil seniorské publikum,které na Sjezdu rodáků logicky převažovalo.Druhá skladba byla Ty a já.Bigbítovější verze pramínků vlasů.To už pár starších dam nevydrželo a začalo odcházet..Hi hi.Ovšem dvě nejstarší návštěvnice vydržely na koncertě po celou dobu,což Petr nezapoměl ocenit a věnoval jim skladbu Láska.Citace:Skladbu Láska věnuji těmto dvěma dámám,které vydržely i v tomto věku poslouchat bigbít.
Dále zazněly skladby jako Tráva,Vstávej.Ovšem za sksvotný okamžik koncertu považuji kdy Petr vyzval Honzu Vašinu aby sešli společně z podia a zahráli nám první řadě Sambu s Karlíkem takhle napřímo přímo před námi.Pár lidem podal Petr ruce.Byl jsem mezi nimi..Hi hi.Pak si sedl ke dvěma mladým slečnám v publiku vzal jejich foťák a natáčel se jim při zpěvu té skladby na foťák.Pro mě fascinující okamžik.Zase jsem si uvědomil jak je Petr pokorný a skromný člověk,který si na nic nehraje a nedělá rozdíl mezi těmi na podiu a publikem.Zůstaň takový.Pro mě jsi hvězda nejen svým muzikanstvím ale taky neobyčejnou lidskostí.Pro mě nejskromnější člověk českého mediálního rybníčku.Musel jsem to napsat.Super koncert.

Petr Bende Hudbou pro Unicef

Petr Bende po náročném koncertním dni,kdy měl tři zastávky z toho jednu dokonce na Slovensku si neodpustil aby potěšil svou hudbou a muzikantským talentem Tišnovské.
Ato na jejich krásném charitativním festivalu Hudbou pro Unicef.Letos to byl šestý ročník.A musím říct,že Petr chyběl jednou.Z rodinných důvodů.To je úctyhodné.
Petrovo vystoupení začalo po 23.hodině.Petr odpálil koncert skladbou Jsme tak stejní a ocenil výdrž Tišnovských do tak pozdních hodin.Citace:Jak říkával můj děda:Vydrží jen ty nejsilnější.A to jste vy!Během koncertu zazněly skladby Střed Světa,Tráva,Nad horú svítá.Pro Tišnovské,kteří nebyli letos na Unicefu ale jsou fans Petra.Přátelé příští rok bude Petr na Unicef opět.Tentokrát ovšem zahrají v nějaké speciální sestavě.Tak to se těším.Atmosféra koncertu byla o dost lepší než v předchozím Železném u Tišnova.Jak říkají všichni muzikanti a já to mám taky už vypozorované jako fanoušek.Lidi vždycky víc paří když na ně není moc vidět...Hi h

Petr Bende a Grajcar- Železné u Tišnova

Bylo krásné slunečné počasí když jsem vyrazil na vystoupení Petra Bende a cimbálové muziky Grajcar do Železné u Tišnova.Petr s Grajcarem zde odehráli krásný akustický set.Zazněly skladby jako: Přicházej světlo dnů,Kolotoč,Ibůh před touto skladbou úžasně Petr vystřihl známého herce Jiřího Pechu,když vyprávěl jak s ním natáčel videoklip Ibůh.To jsem netušil že Petr umí imitovat Pecka.Dále zazněl Karlův Traktor,směska od Mercuryho a Rokenrol.Skvostné vystoupení.Atmosféra na nule.Lidi seděli na lavičkách u stolů a koukali.Příště to Petře udělej jako jeden známý Český zpěvák prostě jim to posezeníčko seber a půjdou hned dopředu udělat trošku atmošku.Koncert super.Těším se v sobotu do Tišnova na Unicef.

Petr Bende Pivní slavnosti Třebíč

Do Třebíče na Petra jsme se s kámoškou Pavlínou těšili moc.Koncert Petr odpálil skladbou Jsme tak stejní.Pokračoval skladbou Santa Monica.Dále zazněly:Ty a já,Střed světa,Vstávej,Stěhuju se.
Band vytvořil skvělou atmosféru.Petr lítal z jednoho konce podia na druhý.Ale publikum to přijalo celkem vlažně.Škoda představoval bych si zrovna v Třebíči větší bordel.Petr Třebíč miluje považuje jí za svou muzikantskou domovinu.Jak sám řekl bude mít navždy Třebíč ve svém srdci.Takže se příště polepšete Třebíčáci.
Doufám,že se zase brzy sejdeme na koncertě v tak krásné a početné sestavě jako v Třebíči.My jsme byli na výsost spokojeni, když budu mluvit za ten svůj krásnej Benďáckej tým.A za sebe se už teď těším do Železné u Tišnova.

Vánoční koncerty 2013

Byli to opět luxusní koncerty jako každý rok.Tak jako loni i letos jsem si dal dva vánočáky.Třebíč a Jihlavu.Koncerty začínali fenomenálním nástupem Cimbálové muziky Grajcar,kdy dokráčeli celým sálem až za bandem na podium a spustili v cimbálo-Bigbítové aranži lidovku Za horama dědina.Krása.Dále zazněly skladby jako:Třicetiletý příběh-krásná skladba, Klíč ke štěstí.Samozřejmě také koledy jako:Den přeslavný,Nesem vám noviny,Tichá noc.
I letos byli zajímaví hosté.Člověk bez kterého si Petr už nedovede vánoční turné ani představit písníčkář a kamarád Pavel Helan.Střihli si spolu jejich společnou skladbu Ibůh.A pak Pavel Petrovi složil speciální reagge skladb, jak jinak než super vtipnou.Za hudební bonbonek považuji letošní hosty vánočního turné a jejich duety s Petrem.V případě muzikanta Romana Dragouna to byla jeho skladba Zdroj.Jako duet krása vesmírná.Dále pak operní pěvkyně Alena Vacíková. Společně zazpívali s Petrem skladbu Barcelona.Něco tak silného jsem dlouho neslyšel.
Opravdu vtipné bylo,když si chlapci z bandu Daniel Hlado,Pavel Bříza a Honza Vašina zahráli na Boyband při skladbě Samba s Karlíkem.Litujte kdo jste neviděli.
A fenomenální byl závěr koncertu,kdy se Petr objevil na druhé straně sálu a zahrál jen tak komorně se španělkou pro zadní řady Nad horú svítá.Úchvatný závěr..

Petr Bende- Jihlava

Petr Bende s kapelou vystoupil na Jihlavském náměstí v rámci akce Den s krajem Vysočina.Skvělý koncert.Během koncertu zazněly skladby jako:Spát s tebou,Santa Monica,Samba s Karlíkem.Publikum mohlo být početnější.Petr pozval Jihlavské na vánoční koncert v Jihlavě,který se uskuteční 11.prosince.Hostem koncertu byl i písníčkář Pavel Helan.Zahrál pár svých písní.A došlo i na společnou skladbu Petra a Pavla ibůh.Snad se této skladby dočkáme brzo v klipové podobě.Krásný koncert.

Petr Bende Boskovice,Husí slavnosti

V sobotu jsem se vydal do mých oblíbených Boskovic na koncert Petra Bende s kapelou. Koncert zahájili vypalovačkou Jsme tak stejní, dále pak zazněly: Santa Monica, Jing a Jang,Ty a já, Anděl perutí mách. Petr zavzpomínal, že poprvé v Boskovicích vystupoval v roce 1998, kdy band byl ještě duo. Pak vystoupení pro místní ZŠ. Ovšem ve výčtu Boskovických koncertů na jeden zapoměl. Jednalo se o super koncert před dvěma lety na krásném boskovickém náměstí. Taktéž s bandem. Koncert byl v rámci akce Běh za pětizubým hřebenem. Zpátky k sobotnímu koncertu, během kterého zazněly ještě skladby jako: Vstávej, Zaklínám své moře. Ke konci koncertu začalo hustě pršet. Ovšem jak Petr s klukama spustili první tón skladby Nad horú svítá, tak začalo pršení ustávat a během písně přestalo pršet úplně. Tato skladba má asi opravu magickou moc. Krásný koncert - boskovické letní kino zaplněno. Super zvuk. Co víc si přát. Těšíme se na zítřejší Jihlavu. To bude velké!

Petr Bende Polná

Na tento koncert jsem byl hrozně zvědavý.Jelikož byl v netradiční sestavě: Petr Bende,Grajcar,Dalibor Dunovský -basová kytara,Pavel Helan válel na elektrickou kytaru.K tomu Petr několikrát usedl za svůj milovaný nástroj-bicí.Celý koncert odpálili skladbou Jsme tak stejní.Dále zazněly:Láska,Pramínek vlasů.Cimbálka zahrála jednu věc sama.Pak Petr zazpíval jednu úžasnou skladbu s cimbálkou s názvem Rokenrol.Dále zazněly:Vstávej,Tráva,Stěhuju se,Samba s Karlíkem.atd.Skvělý koncert.Atmosféra slabší ale já jsem si koncert s kámoškou Pavlínkou užil.V sobotu se těším na koncert Petra a bandu v mém oblíbeném městě Boskovice

Petr Bende Bílá letní noc - Dobřínsko

Tak Kolotoč v Miroslavi byl v pátek a v sobotu jsem vyrazil na Petra s bandem do Dobřínska. Band byl skvělý jako vždy, ale atmosférou to byl jeden z nejlepších koncertů bandu, jaký jsem kdy zažil. Mám takovou hitparádu Petrových koncertů, kde byla nej atmosféra. Děkovný koncert v Třebíči, pak po dvakrát Radešínská Svratka, Polička u mě dlouho vedla,  ale asi nejvíc bylo prozatím právě Dobřínsko. To jak fanoušci zpívali refrén písně Tráva nebo byli nedočkaví kvůli skladbě Nad horú svítá... Byl jsem rád, že se v playlistu objevily skladby, které delší dobu nezazněly jako: Jing a Jang, Ty a já, Pramínek vlasů. Pokud si dobře vybavuji, tak jsem slyšel tuto opravdu bigbítovou verzi známého hitu skutečně tak, jak ji Petr s bandem přearanžoval pro jeden TV pořad, úplně poprvé. Vždycky jsem totiž Pramínek vlasů měl možnost slyšet od Petra v rámci nějakého akustického setu. Dále během koncertu zazněly skladby: Jsme tak stejní, Vstávej, Samba s Karlíkem, Zaklínám své moře. Byl i pokus o telemost, kdy fanoušky v Dobřínsku chtěla pozdravit přes mobil až z Irska fanynka Monika Vighová. Bohužel se to ale nezdařilo, ač měl Petr na vypůjčeném mobilu zapnuté reproduktory do prostoru, tak Monika bohužel slyšet nebyla. Byla to ale taková zajímavá specialitka dobřínského vystoupení. Neplánovaná, jednalo se o spontánní záležitost. Skvělej koncert!

Folkový projekt Kolotoč v Miroslavi

Petr Bende zavítal do Miroslavi již po páté. V předešlých letech to bylo vždy s kapelou. Letos poprvé nechal kapelu doma a vzal do letního kina v Miroslavi svého kamaráda, písničkáře Pavla Helana. Do Miroslavi přijeli, aby představili společný folkový projekt Kolotoč. V hodinovém recitálu zazněly jak Petrovy autorské písně: Láska, Tráva, Vstávej, tak i ty Pavlovy: Píseň o zubařce, Babička nebo píseň o Taťánce. Petr poznamenal, že mu koncert v Miroslavi připomněl, jak jeli v roce 1999 turné s kapelou Kamelot. A dal k dobru jednu historku, jak se po jednom z koncertů se zpěvákem Romanem Horkým rozhodli, že zavřou tamní hospodu. Tak povídali, popíjeli. Bylo pět, šest, sedm a pořád se nezavíralo. Nakonec chlapci zjistili, že se jedná o hospůdku, která jede non-stop, hi, hi... Program Kolotoč zkrátka doporučuji, uslyšíte plno zábavných historek a především krásné muziky!

Petr Bende Tišnov Hudbou pro Unicef

Na Petra s bandem jsem se těšil strašně. Ještě jsem Petra letos s kapelou neviděl. Odpálili to rockovým nářezem Jsme tak stejní.Pokračovali skladbou Santa Monica,Stěhuju se,Tráva,Anděl perutí mách,Láska,Vstávej atd.Petr zmínil,že letos slaví s kapelou deset let ve stejné sestavě.Bez Karla Nováčka tedy.Ale v roce 2011 k nám přišel Honza Vašina na saxofon dodal.
Při skladbě Vstávej přišlo na řadu tradiční bubenické sólo.Zazněl ještě třeba Střed světa nebo Nad horú svítá.Poděkoval za pozvání s tím ,že vynechali akorát jediný ročník tohoto charitativního festivalu jinak ani jednou nechyběli.Uctihodné.Poděkoval fanouškům.Děkujeme,že posloucháte naši hudbu a podporujete nás.
Ta hodina koncertu strašně rychle utekla.Naštěstí mám vyhlídnuté dalši koncerty Petra.Už teď se těším!

Petr Bende v talkshow z Očí do očí Šimona Pečenky

Ve středu jsme s kamarádkou Pavlínkou vyrazili na Petra Bende trošku jinak.Zůčastnili jsme se natáčení pořadu Z očí do očí,kde byl Petr hlavním hostem.Téma pořadu bylo:Cestování,dovolená.
Tak se Petr rozpovídal o dovolené v Egyptě.Jak se přemísťovali z místa na místo vlakem či lodí.Zaujala mě Petrova zmínka,když říkal,že má rád střídání hudebních stylů tak zmínil,že když už hrál bigbít tak zaskočil za bubeníka v dechovce ve Velké Bíteši.To jsem dodnes nevěděl.Zmínil se o koncertech se zpěvačkou Věrou Špinarovou.Říkal,že ač je Věrka o generaci starší tak může říct ,že jsou přátelé a vnímá jí tak jakoby to byla spolužačka ze střední školy.Dále pak Petr zmínil ,že připravuje vánoční CD duetů s hosty,kteří se objevili na Petrových vánočních koncertech.
Na závěr pořadu vzal Petr do ruky samozřejmě kytaru a jako jediný účinkující zahrál zcela živě sedíc na kraji podia bez mikrofonu tyto písně:Tráva,Nad horú svítá ,Zaklínám své moře.Ve vlastní úpravě Pramínek vlasů nebo skladbu Koupil jsem si Iphone z folkového projektu s Pavlem Helanem Kolotoč.Úžasný večer.

Biatlonová Road show 2013

Petr Bende vystoupil v deseti městech kraje Vysočina v rámci Road Show 2013, která byla takovou předzvěstí Biatlonu 2013.Ten se koná v Novém Městě na Moravě. Byla to akustická vystoupení pouze s kytarou na náměstích. Já navštívil čtyři města:

Jihlava: Byla mrazivá,klepali jsme s kamarádkou Pavlínkou kosu....Hi. Návštěvnost byla malá, to se Jihlaváci mohli předvést v lepším světle. Petr zahrál tyto písně: Zaklínám své moře, Trávu, Vstávej, Once, Lásku a další. Petr zavzpomínal, že v Novém Městě se naučil lyžovat. Dále vzpomněl, že místní regionální rádio hrálo jako úplně první v roce 2000 Petrovu skladbu Ty a já. Tak to byla mrazivá Jihlava.
Petr to prý v každém městě měřil Jihlava -2 stupně přátelé. Ale Petr říkal ,že má rád dobrodružství, proto do hraní venku v tomto zimním čase šel.

Třebíč: Domácká Třebíč Petra přívítala nesrovnatelně větší návštěvou. Zazněla třeba big baetovější verze skladby Pramínek vlasů.

Velké Meziříčí: Velkomeziříčtí překvapili, že přišli v takovém hojném počtu. Snad by přišli v takovém počtu i když by to nebylo zadarmo. Petr zavzpomínal na účast na Portě ve Velkém Meziříčí, kde poprvé prezentoval své písně, psal se rok 1996. Dále pak zmínil, že by bylo fajn si zahrát v místním Jupiter Clubu. Pořadatel akcí v Jupiter Clubu Pavel Pešek tam byl, tak myslím, že to slyšel. Kdyby náhodou z nějakého důvodu ne, tak mu to řeknu a ukecám ho.

Ždár nad Sázavou: Ve Žďáře pro mě byla ještě větší zima než v Jihlavě, ač byly dva stupně nad nulou. Myslím, že to bylo způsobené větrem. Já to odnesl chřipkou, nakonec. Nezvládl jsem tu zimu s takovou grácií jako Petr. Návštěvnost opět velká.


Petr Bende - vánoční koncerty 2012

Tento nadpis jsem zvolil záměrně, jelikož letos jsem nenavštívil jeden vánoční koncert ale hned dva. Byli to dva krásné koncerty plné vánoční atmosféry a pro letošek i vtipu.
První koncert v Jihlavě společně s kamarádkou Pavlínkou tam jsem byl tak příjemně napnutý s čím Petr s kapelou letos příjdou a v čem bude letošní turné tolik jiné než ty předchozí jak Petr říkal v rozhovorech.A skutečně bylo to úplně jiné, kdo jste letos nenavštívili Petrův vánoční koncert litujte.Koncert byl rozdělený na dvě poloviny.První půlka byla taková divadelní a měla moderátora, který zároveň ztělesnoval postavu anděla ,který Petrovi postupně seslal muzikanty Bandu aby si s každým zahrál zvlášt.Takže za doprovodu basové kytary Dalibora Dunovského jsme mohli slyšet nejspíš úplně novou skladbu Lidé co se neumí smát.
Bubeník Pavel Bříza nám předvedl jak se bubnuje na kuchyňské potřeby, hrnce atd.Po Pavlově bubenickém vystoupení ala Safri duo se k Pavlovi připojil Petr s kytarou aby zahráli skladbu Jing a Jang.
S klávesistou Borkem Nedorostem si Petr společně zaspíval legendární skladbu Rosenka od kapely Blue Effect.Poslední punkáč v kapele Daniel Hlaďo,jak ho Petr rád označuje za normálních okolností v Bandu hráč na elektrickou kytaru tentokrát přišel s akustickou kytarou a zahrál nám na ní klasiku.Jinak v tomto akusticko-divadelním bloku zazněla za doprovodu klavíru skladba Prameny nebo jenom za doprovodu akustické kytary skladba Láska.Ještě v první půlce přišel host letošních vánočních koncertů písničkář Pavel Helan,aby si s Petrem zahráli pár písní.Zazněla tak skladba Kolotoč, která je zároveň úvodní písní Petrova a Pavlova společného folkového projektu stejnojmenného názvu.Dále zazněla Pavlova skladba Píseň o zubařce.Skladba o tom jak se Pavel zamiloval do své vlastní zubařky.Úžasně vtipná skladba,která byla zároveň i scénkou kdy Petr představoval onu zubařku a Pavel pacienta.Pak zazněla Pavlova skladba Aj bůh, která se s velkým nadhledem dívá na vymoženosti techniky jako jsou Ipode,Iphone atd.
Druhá půlka byla show přišel band v plné parádě a Cimbálová muzika s jejimž primášem Martinem Zlomkem si Petr zazpíval písničku Vlasty Redla a Jiřího Pavlici Smrti.Ještě se vrátil Pavel Helan aby zazněla jako duet skladba Once od U2.
Samozřejmě nechyběly koledy v Petrově jedinečné úpravě jako: Pásli ovce valaši,Den přeslavný.Dále pak vlastní tvorba: Hvězda,Tráva,Nad horú svítá,Jsme tak stejní nebo moje nej z alba Trojka Kdybych byl.A poté co se stalo na vánočáku v Třebíči se mi vryla do paměti ještě víc.Neskutečně si vážím Tvé nabídky Petře ale má skromnost a úcta k Tobě mi nedovoluje to přijmout.Abych to shrnul do posledních dvou vět.
Jihlava:Předčila mé očekávání.Třebíč:Tam jsem věděl co příjde za forky a smál se dopředu...Hi.Luxus.Těšíme se na koncerty v příštím rocku!


Petr Bende - Černá Hora

Na pivní pouti v Černé Hoře odehrál Petr Bende společně s Cimbálovou muzikou Grajcar úžasný akustický set.Koncert zahájil skladbou Kolotoč.Jde o skladbu, kterou Petr složil s písničkářem Pavlem Helanem pro jejich společný folkový projekt stejnojmenného názvu.
Dále zazněl v Bandovské aranži Pramínek vlasů.V cimbálo-akustické verzi Bohemian Rapshody.Dále zazněla skladba Přicházej světlo dnů nebo Karlův Traktor.
Pěkný koncert.Už teď se těším na vánočáky do Jihlavy s kamarádkou Pavlínou a do Třebíče.

Petr Bende - Radešínská Svratka

Po dvou letech zase skvělá Radešínská Svratka.Tentokrát i s pár hosty a písně, které se už déle neobjevili v playlistu třeba Jing a Jang.Krásná věc Přicházej světlo dnů, která ve Svratce zazněla jako duet se zpěvačkou Věrkou Horkou.
Tak od půlky koncertu Petr na podium pozval spřátelenou Cimbálovou muziku Grajcar z Dolních Bojanovic.Ohlas od něžnější části publika byl převeliký.Petr to okomentoval slovy: No no,a to ještě nemají kroje...Hi hi.Pánové na sobě měli totiž bundy,byla celkem zima.Petr hostování Grajcaru označil jako takovou pozvánku na vánoční turné, kde nebudou tito úžasní muzikanti chybět.
Ovšem když dámy,paní a slečny mířili na koncert do Radešínské Svratky jistě netušili,že se na podiu objeví dnes již hlavně zemědělec a vášnivý trumpetista pan Karel Nováček,se kterým Petr band v roce 1997 založil.Při té příležitosti nemohla chybět skladba Karlův Traktor.Úžasná zemědělsko - erotická skladba o Karlovi a jeho milé,dnes už manželky, hi.
Úžasný koncert plný hostů a i písní, které delší dobu nezazněli.

Petr Bende - Šiklův Mlýn

Opět jsem vyrazil na koncert Petra Bende do Šiklova Mlýna.Petr zde vystoupil v rámci akce Rodinné pasy.
Band zde měl klasický festivalový hodinový set.Průřez všemi třemi alby.Petr zavzpomínal jak právě v Šiklově Mlýně v Saloonu se natáčelo první Petrovo TV vystoupení v roce 1999 pro pořad Akord.Nakonec zazněl i legendární hit Jamese Browna I FEEL GOOD v super aranži bandu s dechovou sekcí.Pro mě má aranž bandu mnohem větší energii než originál.Super vystoupení.Po koncertě byla podpisovka.Tak jsme s Petrem prohodili pár slov. Prostě fajn sobotní odpoledne.

Petr Bende - Polička

V Poličce to byla úžasná atmosféra.Petra publikum přijalo opravdu srdečně. Atmosférou nejlepší koncert Petra.A nejvíc lidí právě na band.Při ostatních kapelách se sedělo na lavičkách jenom na Petra lidi vstali a tančili.Úžasné.I Petr na konci poznamenal,že Polička zůstane v jejich srdcích.

Specialitou tohoto koncertu bylo,že v písni Zaklínám své moře se objevil další nástroj a to basa.A na piáno si zahostoval písníčkář Pavel Helan.

Po koncertě byla krátká podpisovka a to i přesto,že Petr přejížděl na další koncert.Myslel jsem si,že podpisovka určitě nebude,když měl Petr před sebou cestu na další koncert.A přesto se podepsal ještě pár fanouškům.Smekám klobouk, kdyby se každý interpret tak choval ke svým fanouškům.

Moc se nám koncert s kamarádkou Pavlínou líbil akorát nám v playlistu chyběl Třicetiletý příběh.Ale víme,že playlist není nafukovací a dočkáme se této písně někdy příště.

Aktuality