Aktuality z fanklubu

Petr Bende - Nedvědice

Tento koncert se uskutečnil minulou neděli v Nedvědicích, v rámci slavností Pernštejnského panství.Počasí vyšlo krásně.Petr odehrál set s plným nasazením.Uvedení Petra s kapelou na podium od pana starosty Nedvědic bylo luxusní.
Bylo to asi takhle:Přichází Petr Bende a jeho Bende..Hi.Petr to okomentoval slovy: Děkujeme za takřka lidové uvedení..Hi.Tak to mě pobavilo.Petr zavzpomínal jak právě v Nedvědicích asi ve 3. třídě když tam byl se školou přivezl mamince první dárek z výletu..Hi.
Během koncertu zazněly skladby jako:Anděl perutí mách nebo Samba s Karlíkem.Atmosféra koncertu slabší,co se týká publika.Petr s kapelou do toho dali jako vždy maximum.Fajn koncert a úžasně strávené nedělní odpoledne

Petr Bende band - Hradologie Veveří

Na toto vystoupení jsem se těšil strašně moc.Protože jsem byl zvědavý jak budou znít Petrovi písničky spolu s dechovou sekcí.Kdo jste ještě band s dechovou sekcí neslyšel máte se nač těšit.Velice zajímavě zní dechové nástroje ve skladbách kde dřív nebyli.Třeba v písníčce Vstávej.Na Veveří to byl vlastně takový průřez Petrovou dosavadní tvorbou.Zazněly skladby nejnovější :Jsme tak stejní,Santa Monica,Láska,Na polštáři,Stěhuju se.
Ze starších: Spát s tebou,Střed světa,Tráva atd. Úžasné vystoupení.

Hlasujte

http://www.lradio.sk/top-20-ciatka-lradia

Hranice - duet Petra Bende a Michaelly, ktorá nedávno navštívila slovenské rádio na Liptove, sú v tejto hitparáde (link hore) nasadené ako novinka. O text sa postaral Jozef Husovský.

Petr Bende a cimbálová muzika Grajcar v Ivančicích

Toto speciální akustické vystoupení Petra a cimbálové muziky Grajcar se uskutečnilo v Ivančicích v parném odpoledni.
Petr odstartoval set písní Kolotoč,která je úvodní písní Petrova folkového projektu s Pavlem Helanem stejnojmeného názvu Kolotoč. Po této písní přivítal Petr přítomné publikum.Následovala skladba Pramínek vlasů.Petr několikrát během vystoupení poznamenal,že má k Ivančicím blízký vztah jelikož se tam narodil.Dále zazněly písné jako Přicházej světlo dnů,Láska,Vstávej,Anděl perutí mách,Bohemians rapshody v cimbálovo-akustické úpravě..To je vždycky hudební lahůdka ,která je k slyšení jen na vánočních koncertech.A tentokrát zazněla v Ivančicích.
Taky Petr vyprávěl několik historek.Třeba jak synovi Matyasovi poprvé pouštěl singl Láska a říkal jsi co tomu Maty řekne.A jeho reakce byla:Tatínku vypni ten randál...Hi
úžasný koncert v rámci Slavností chřestu v Ivančicích.

Petr Bende band Zbýšov

Do penzionu Pamír ve Zbýšové jsem se vypravil opět zhruba po roce.Poprvé to bylo když se Petr rozhodl Zbýšovským představit svůj folkový projekt s názvem Kolotoč, spolu s písničkářem Pavlem Helanem.
Tentokrát se Petr do Zbýšova vydal s celým bandem.Ač byl koncert rockový byla stolová úprava.To vnímám na rockovém koncertu vždy jako mínus.Na druhou stranu ve Zbýšovském penzionu to jinak nejde.
Jako předkapelu si Petr s kapelou vybrali Regon.Kapela odehrála příjemný akustický set.
Pak už přišel na řadu Petr Bende band.Koncert odstartoval rockovou vypalovačkou z nejnovější desky Trojka,která nese název Jsme tak stejní.Z nové desky zazněl singl Láska.Téměř folková věc Jing a Jang a bigbítová věc Stěhuju se.Tuto skladbu Petr uvedl slovy:Tato skladba je o tom jak jsem se stěhoval z Jižní Moravy na tu Severní.
Z nové desky přišel na řadu aktuální singl V samotách a zazněly ještě skladby Na polštáři nebo Třicetiletý příběh.Hostem koncertu byl dětský pěvecký sbor, který si s Petrem zazpíval písně Tráva nebo Anděl perutí mách.Ze starších zazněla Nevinnost,Ty a Já,v nové rockovější aranži skladba Vstávej,Zaklínám své moře nebo Střed světa.Před skladbou Nad horú svítá nezapoměl Petr pozdravit trumpetistu Karla Nováčka, který se na koncert přišel také podívat.
Jedním z přídavků byla také skladba Štědrovečerní,která koncert uzavřela.
Petr poděkoval publiku ,že si udělalo čas a zavítalo na koncert.Rozloučil se slovy: v Penzionu Pamír moc rádi hrajeme pro jeho takřka domáckou atmosféru.Takový klub jako je Pamír v ČR není.
Pro mě po půl roce další skvělý koncert bandu.


Štart turné na Slovensku

Tešila som sa veľmi, že Petr Bende po dvoch rokoch bude hosťovať s Věrou Špinarovou. Zhodou okolností to bolo s výnimkou pár dní po dvoch rokoch presne...
Trochu som mala problém so vstupom do sály-schody, ale zainteresovaní ľudia mi ochotne pomohli, čo si vážim.
Po pár minútach čakania sa spustila veľkolepá príjemna show so skvelou atmosférou.
Petra si Věra pozvala asi v polovici koncertu. Zaznelo unplugged Nad horú svítá a Anděl perutí mách a s Věrou si strihli spoločné blues.
Na záver koncertu opäť Petr na pódiu nechýbal, kedy sa lúčili s koukej kamaráde a roztlieskali nás...
Bolo viac prídavkov než jeden a bolo milé, ako Véra zareagovala pri dvíhaní sa publika zo sedadiel: "To ať vás ani nenapadne, užíjte si to tady se mnoou a já s Váma!

Vánoční koncert Třebíč 2011 komentuje Lukáš Zelený

Petrovi vánoční koncerty tomu říkám každoroční tradice.A Petrovým vánočním koncertem začínají pro mě vánoce.Petr měl letos na vánočáku opět hosty.Prvním z hostů byla Helena Zeťová.Petr jí uvedl slovy:Přichází rocker v sukních Helena Zeťová.Helena zazpívala s Petrovou kapelou v soulové úpravě svůj hit Impossible a pak si s Petrem střihla jako duet jeho skladbu Nad horú svítá taktéž v Soulové úpravě.A než odešla ze scény pokřtila Petrovi jeho aktuální albovou novinku s názvem Trojka.V Třebíči křtila a byla hlavním hostem Helena Zeťová, v jiných městech to byl písničkář Slávek Janoušek nebo Ilona Csáková.
Samozřejmě zazněly úpravy koled např: Jak si krásné neviňátko nebo Nesem Vám noviny.Tradičním hostem koncertu byla Cimbálová muzika Grajcar.Další tradiční host: Dětský pěvecký sbor Resonance,ten Petrovi dělal druhý hlas v písničce Tráva. Dále pak sbor zazpíval krásně písničku Haleluja.
Petr udělal úžasný Cover skladby od Blue Efectu Sluneční hrob. Ještě pak zazněly skladby:Hvězda,Let vážkám závidím ,Anděl perutí mách.Z nové desky zazněl krásný singl Láska. Další věc se super textem a silnou melodií Třicetiletý příběh.Bigbítová skladba Stěhuju se,nejspíš další singl po skladbě Láska s názvem V samotách. Jing a Jang super věc nebo moc fajn skladba Na polštáři.Ještě jsem zapoměl na novou skladbu Štědrovečerní..
Super koncert to byl.Publikum třikrát aplaudovalo ve stoje.Petr to s dojetím okomentoval slovy: Trošku Vás podezírám,že je to proto,že jste dlouho seděli...HiReportík z Kralic

Kdo chce poznávat Petra i v jiných jeho podobách a světech, než na klasickém koncertě PBB, tomu doporučuji alespoň jednou zažít tradiční hudební akci s kapelou Svěrák 3, které říkám kapela tří Petrů . Trio Petr Bende – Petr Flesar – Petr Suchý doplňuje ještě Roman Havlík a Michal Soukup. Je to právě ta skupina, kam Petr nastoupil už ve třinácti letech na místo bubeníka a je úžasné, že se to vlastně nezměnilo. Tady není lídr, ale skrytý za lesem kovových tyčí a bubnů téměř nenápadný řadový člen skupiny. On je ovšem zpívající bubeník, který se při nepřetržitém bubnování otáčí do strany k mikrofonu a zpívá vokály, refrény a občas i celé písně. Člověk nechápe, jak dokáže sladit rytmus paliček a šlapáku s frázováním textu a kde bere tolik energie, že vydrží ten několikahodinový maratón tvrdých rockových skladeb s plným nasazením.

Nejpůsobivější je jeho bubnové sólo, nezvykle dlouhé a expresívní temné dunění, vířivé zvuky činelů a drnčení, které pořád zrychluje a zrychluje do neuvěřitelných frekvencí…je to vrcholný sportovní výkon, fascinující ničivá energie a to doslova, protože občas od Petra létají přeražené paličky a já vždycky přemýšlím, jakou sílu je potřeba vyvinout, aby se tohle s tak houževnatým dřevem podařilo. Publikum šílí a Petr dává tázavé pauzy, aby ho ještě víc vyburcoval a provázen aplausy bubnuje dál jako by ani nemohl přestat.

Pravý masakr je focení muzikantů z bezprostřední blízkosti. Svěráci mě už před lety oslovili, abych fotila nejen pod pódiem, ale mezi nimi, aby získali trochu jiné záběry. Velký pocit zodpovědnosti... kouřové efekty, tma, červená a blikající světla focení moc nepřejí…Snažím se při plížení po pódiu co nejméně rušit a přitom si vychutnávám a vnímám to rezonování nejen ušima, ale celým tělem. Při decibelech poctivé venkovské zábavy vibruje nejen podlaha, ale i vzduch a já se o to víc cítím součástí toho všeho.

Na jedinou písničku vystupuje Petr dopředu a obklopený spoluhráči zpívá Lovím lásku tvou. Krásná melodická romantika, jeden z prvních Petrových textů! A plný sál zpívá s ním.

Blíží se závěr celé temperamentní noci. Se Svěráky ubíhá čas stejně rychle, jako na klasickém Petrově koncertu. Najednou je tu poslední série písniček a člověku se chce křičet ,,ne, ještě neee!“ Tentokrát mě naprosto dostala finální Nirvána – Smells like teen spirit. Tuhle písničku miluju a navíc nedávno Petr na Óčku zmínil, že právě s ní dělal konkurs do Svěráku, takže jsem si představovala toho okatého klučinu ze staré fotky, jak jde předvést, co umí chlapům o deset let starším a je tak dobrý, že ho vezmou mezi sebe na veřejné koncertování.

Velikonoční koncert je za námi…nezbývá než se těšit na ten vánoční. A koho zajímá něco víc o skupině Svěrák 3, mrkněte na jejich web www.sverak3.wz.cz

Aktuality